Amg Plast Plastik
Plastik Hammadde Firmaları
Temel olarak doğada üç tip malzeme bulunmaktadır. Bu malzemeler yaygın olarak kullanılmaktadır. Bunlar; polimerik malzemeler, metalik malzemeler ve seramik malzemeler olarak  üçe ayrılmaktadır. Plastik doğada hazır olarak bulunan bir madde değildir. Müdahele edilip birçok işlem gördükten sonra plastik haline getirilmektedir. Plastik kullanım alanı oldukça geniş bir maddedir. Ambalajdan pet şişeye, otomobilden, yalıtım malzemelerine kadar birçok farklı sektörde kullanılmaktadır. Geri dönüşümü sağlanan plastik, ekonomik olmasından dolayı tercih edilen bir madde haline gelmiştir. Bunun dışında ucuz bir maddedir ve teknolojinin gelişmesi ile gelişim göstermektedir. Plastiğin hammaddesi petroldür. Petrol ise dünyada ekonominin belirleyicilerindendir. Önemi günden güne artmaktadır. Petrol işlenerek hammadde haline getirilmektedir. Ülkemizde birçok plastik hammadde firması bulunmaktadır. Plastik hammadde firmaları plastiğin hammaddesi olan petrolün plastik haline dönüştürülmesinde etkin rol oynamaktadır. Plastik ilk üretildiğinde toz,reçine veya granül halinde olabilmektedir. Plastik hammadde dünya ekonomisine en çok katkı sağlayan hammaddelerden bir tanesidir. Plastik hammadde firmaları da ekonomiye olan katkının belirleyicilerinden bir tanesidir. Bu sektörde hem dünya endüstrisinde hem de ülke endüstrisinde önemli bir yere sahiptir. Geri dönüşüm ile daha da önem kazanmaya başlayan plastik bu sayede hem çevreyi kirletmez hem de geri dönüşümle birlikte ülke ve dünya ekonomisine katkı sağlar.

Plastik sektörünün Türkiye ekonomisine katkısı oldukça fazladır. Hem çok tercih edilen hem de ekonomik bir madde olması dolayısı ile ekonomiye katkı sağlamaktadır. Ülkemizde birçok plastik hammadde firması bulunmaktadır. Plastik hammadde firmaları da petrolün plastik haline getirilmesinde önemli rol oynar. Ülkemizdeki yedi coğrafi bölgeyi göz önüne alalm…Ege Bölgesi de plastik endüstrisi bakımından oldukça gelişmiş bir bölgemizdir. İzmir hem ülkemizin hem de Ege Bölgesi’nin en önemli endüstri merkezlerinden bir tanesidir. İzmir’in de ülke ekonomisine katkısı büyüktür. Plastiğin de önemli bir madde olmasından dolayı Plastik hammadde firmaları plastik sektörünün gelişmesine yardımcı olmaktadır. İzmirde de birçok plastik hammadde firması bulunmaktadır. Plastik hammadde firmaları plastiğin hammaddesinden yola çıkarak plastik haline gelmesine imkan sağlamaktadır. İşlenen plastik birçok sektörde kullanılır ve ülke endüstrisinin gelişmesine katkı sağlar. Ayrıca plastik hammadde firmaları birçok kişiye iş imkanı sağlayarak bu kişilerin istihdam etmelerini sağlamaktadır. Bu da plastik sektöründe ve ülke endüstrisinde gelişme meydana gelmesine olanak sağlamaktadır.

AMG PLAST olarak edindiğimiz tecrübe ile plastik sektörüne katkıda bulunarak ülke ekonomisinin gelişmesine olanak sağlıyoruz. AMG PLAST plastik sektöründe yer alan  ticaretin köklü firmalarındandır. Firma plastik sektöründeki bilginin birikimini endüstri alanına taşıyıp, ülke  ekonomisine katkı sağlamaktadır. Sektördeki vizyonunu geliştirerek yenilikçi çalışmalara imza atmaktadır.Plastik Hammadde Firmaları